Як розпізнати початок алкогольних проблем?

До найбільш дешевих в виробництві, а отже, найбільш доступних для людей ПАР відноситься алкоголь.

Проблема алкоголізму, як найбільш розповсюджена у різновидах хімічної залежності, актуальна у всьому світі.

Бюджети багатьох держав мають за істотну статтю доходу відрахування від продажів алкоголю населенню. Тому, в таких країнах поширення інформації про справжній вплив алкоголю на організм людини, як мінімум, не може активно підтримуватися державою.

Алкогольна залежність – складне захворювання, обумовлене багатьма причинами: генетичними (ті, у кого є родичі, які страждають запоями, більше схильні до ризику), біологічними (якщо людина перенесла черепно-мозкову травму або вірусний гепатит), психологічними (підвищена тривожність, безтурботність і навпаки – зайва відповідальність, схильність відкладати справи на потім, та ін.), а також соціальними (виховання «в їжакових рукавицях» і гіперопіка, основне коло спілкування – зловживаючі алкоголем, специфіка роботи (сантехніком або в реанімації), та багато іншого.

При цьому хвороба не з’являється раптом.

Спочатку людина вживає алкоголь через його своєрідні дії на самопочуття – в малих і середніх дозах він у більшості людей викликає підвищення апетиту, відчуття безтурботності і розслаблення, поліпшення настрою, впевненості в своїх силах. Заради цих відчуттів в подальшому він починає вживати спиртні напої частіше.

Першими ознаками початку захворювання можуть служити ознаки збільшення переносимості алкоголю: відсутність ознак сп’яніння від звичних доз алкоголю, перехід на більш міцні напої або збільшення кількості випитого.

Частішають випадки важкого сп’яніння. Це обумовлено втратою почуття насичення і, в наслідок цього, зниженням, а потім і втратою контролю над випивкою. Після прийому невеликих доз з’являється бажання продовжити вживання алкоголю, незважаючи на передбачення неприємних наслідків (сварка з батьками або з дружиною ввечері, головний біль вранці, «розбитий» стан на наступний день та ін.).

Знижується контроль не тільки над кількістю випитого, а й над своєю поведінкою в стані сп’яніння. При цьому людина може бути надокучливою, безтурботною або конфліктною, схильною до куражу або до замкнутості. Може в стані сп’яніння робити вчинки, які ніколи б не став робити в тверезому стані.

При цьому виникає потреба виправдовувати свою поведінку: поганою дружиною або чоловіком, керівництвом або країною, громадськими традиціями або виробничою необхідністю.

Вже на початковому етапі залежності крім повної втрати пам’яті, коли «випив менше ніж хотів, але більше ніж зміг», з’являються прояви часткової втрати пам’яті на окремі періоди сп’яніння, під час яких напідпитку продовжував активно функціонувати ( «ой, де був я вчора …» ).

Але найяскравішою ознакою алкогольної залежності є опохмеління. Це знак, що зовнішній алкоголь вже вбудувався в обмін речовин. Ознака фізичної залежності, ознака абстинентного синдрому.

Адже ніхто, отруївшись грибами, не стане ними лікуватися наступного дня.

В подальшому залежний вже п’є не тому, що йому подобається стан сп’яніння, а для того, щоб функціонувати, тобто, – підтримувати основні життєві та соціальні функції. Іноді прояви абстинентного синдрому настільки важкі ( «трусить», «б’є», тривога, безсоння, високий тиск) що без медикаментозної допомоги він вже не може вийти із запою. У таких випадках на допомогу приходить детоксикація організму, яка і може послужити початком лікування.

Пройти тест:

http://www.karachevskiy.kiev.ua/Simptom_alc5.php

Обратная связь

X
Обратная связь