Когнітивно-поведінкова терапія (КПТ) — це один із небагатьох напрямків психотерапії з науково доведеною ефективністю. Не дивлячись на те, що в Україні цей напрямок тільки почав розвиватися, є успішні навчальні програми, що дають можливість отримувати гарну якість оволодіння навичками когнітивно-поведінкової терапії.

З 2009 по 2013 роки «Інститут психотерапії й клінічної психології» проводив в Києві дворічні навчальні програми для психологів і психотерапевтів з когнітивно-поведінкової терапії. Завдяки цим програмам близько 60 фахівців отримали навчання основам когнітивно-поведінкової терапії.
В 2010-2011 роках Інститут інтегративної когнітивно-поведінкової терапії (Хессен, Німеччина) проводив свої проекти по навчанню фахівців у Києві та Вінниці та познайомив близько 40 фахівців з варіантом інтегративної КПТ.
З червня 2011 року Український інститут когнітивно-поведінкової терапії, при підтримці Оксфордского центру когнітивно-поведінкової терапії, Українського Католицького Університету розпочав у Львові трирічні програми навчання з когнітивно-поведінкової терапії. В подальшому програма навчання учкладнювалася, доповнювалася та стала  чотирирічною. На сьогоднішній день більше 500 фахівців отримали повноінну освіту з когнітивно-поведінкової терапії та частина з
них виконали всю програму навчання та мають Європейську акредитацію КПТ-терапевта.
 Крім цього Український інститут когнітивно-поведінкової терапії провів спеціалізовані навчальні проекти зі схема-терапії, майндфулнес-орієнтованої КПТ, травмо-фокусованої КПТ, а також провів навчальну програму з КПТ навчання на викладача/супервізора методу КПТ.
В 2015-2017 роках Київський інститут сучасної психології та психотерапії (КІСПП) проводив вступний курс «Основи когнітивно-поведінкової терапії» – дворічну програму навчання для психологів, соціальних працівників та психіатрів, які бажали ближче познайомитися з методом КПТ. Він включав: ознайомчі семінари з базових технік КПТ та корекції помилкових стратегій мислення, тренінги та ознайомлення з КПТ в клінічній практиці. Дана програма реалізовувалася українськими викладачами КПТ та фахівцями КПТ з інших країн.

На сьогоднішній день Український інститут когнітивно-поведінкової терапії (УІКПТ), пропонує:
психологам, психіатрам, лікарям-психотерапевтам, що бажають здобути повну освіту в КПТ, чотирирічну програму навчання, що веде до акредитації як когнітивно-поведінкового психотерапевта у відповідності до акредитаційних стандартів Європейської асоціації поведінкових та когнітивних терапій (EABCT).

Дана програма викладається у співпраці акредитованими українськими та закордонними викладачами /супервізорами методу КПТ і включає в себе: 16 трьохденних семінарів; 200 год. клінічної практики щонайменше з 8 клієнтами проведеними під супервізією від початку до завершення терапії; 60 годин супервізій; самостійну роботу учасників (опрацювання літератури, робота у групах відпрацювання практичних навичок та інтервізії, виконання домашніх завдань та ін.); оцінювання аудіозаписів сесій та письмових описів випадків та ін. На даний момент, відкрито прийом аплікаційних заявок на навчальну програму у Львові. Дата початку навчання – дивіться на сайті https://i-cbt.org.ua/navchannja/.
УІКПТ організовував також спеціалізовані навчальні проекти зі схема-терапії, майндфулнес-орієнтованої КПТ, спеціалізації з КПТ з дітьми та підлітками, а також навчальну програму, створену за британською моделлю підготовки «фахівців з психологічного благополуччя» / «КПТ низької інтенсивності» (Psychological wellbeing professional / Low-intensity CBT), орієнтовану на здобуття компетентостей у розумінні особи, її психічного здоров’я, а також практичних навиків застосування втручань у моделі “КПТ+” .

Обратная связь

X
Обратная связь